Licensed to: Anna High School
Saturday, April 10th, 2021
04/10/2021 - 04/10/2021
Meet Scores
Meet Results
MALE TEAM SCORES 1 MINSTER MNST 136.000 2 ANNA ANN 111.500 3 VERSAILLES VERS 94.250 4 LIBERTY CENTER LCE 81.000 5 PANDORA-GILBOA PGI 75.500 6 BOTKINS BOTK 53.000 7 HOUSTON HOU 37.250 8 FAIRLAWN FLWN 22.500 9 NEW BREMEN NBR 20.000 10 NEW KNOXVILLE NKN 15.500 11 RUSSIA RUS 11.500 12 LEHMAN CATH. LEHC 5.000 FEMALE TEAM SCORES 1 LIBERTY CENTER LCE 136.833 2 MINSTER MNST 134.750 3 ANNA ANN 101.500 4 VERSAILLES VERS 68.500 5 LEHMAN CATH. LEHC 57.750 6 BOTKINS BOTK 48.000 7 NEW BREMEN NBR 39.250 8 RUSSIA RUS 35.833 9 NEW KNOXVILLE NKN 16.000 10 FAIRLAWN FLWN 13.000 11 HOUSTON HOU 6.333 12 PANDORA-GILBOA PGI 5.250
Event 1 GIRLS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 MINSTER A
MINSTER
9:55.88
2 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
10:04.26
3 VERSAILLES A
VERSAILLES
10:40.70
4 BOTKINS A
BOTKINS
10:41.21
5 RUSSIA A
RUSSIA
10:41.91
6 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
10:53.51
7 ANNA A
ANNA
11:05.89
8 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
11:14.43
9 NEW KNOXVILLE A
NEW KNOXVILLE
11:43.36
10 FAIRLAWN A
FAIRLAWN
12:33.03
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 MINSTER A
MINSTER
8:32.60
2 BOTKINS A
BOTKINS
9:07.08
3 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
9:12.46
4 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
9:15.11
5 VERSAILLES A
VERSAILLES
9:23.88
6 ANNA A
ANNA
9:32.86
7 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
9:51.95
8 FAIRLAWN A
FAIRLAWN
11:24.04
9 PANDORA-GILBOA A
PANDORA-GILBOA
12:09.64
Event 3 GIRLS 100m High Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LONDON REISS [763]
F 9
ANNA
15.78
2 JENNA HEUKER
F 12
MINSTER
16.87
3 SOPHIE LONG [727]
F 12
LIBERTY CENTER
16.98
4 TESS LANE [102]
F 12
NEW BREMEN
17.07
5 OLIVIA GRILLIOT [101]
F 11
NEW BREMEN
17.27
6 LEXI NIEMEYER
F 10
MINSTER
17.94
7 JILL GREVE
F 12
BOTKINS
18.22
8 LANEY REISS [764]
F 11
ANNA
18.50
9 MELISA WATERMAN [209]
F 11
NEW KNOXVILLE
18.92
10 AVERY NORTH
F 9
FAIRLAWN
19.83
11 CASSIE BOMHOLT [45]
F 9
VERSAILLES
19.96
12 SAMANTHA BELL
F 9
RUSSIA
20.08
13 VAEGUS GALLIMORE
F 11
FAIRLAWN
20.69
13 NICOLE KELLER [746]
F 9
LIBERTY CENTER
20.69
15 AVA WOODRUFF
F 9
BOTKINS
21.49
16 KIRA CHEADLE [23]
F 10
VERSAILLES
21.55
17 LAUREN BORCHERS
F 11
RUSSIA
21.58
18 SKYLAR DILLER [721]
F 10
PANDORA-GILBOA
21.91
Event 4 BOYS 110m High Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 OWEN LONG [701]
M 11
LIBERTY CENTER
15.99
2 SAMUEL BURKHOLDER
M 12
PANDORA-GILBOA
16.67
3 JACOB HEUKER
M 12
MINSTER
16.70
4 COLTON REESE [43]
M 10
VERSAILLES
16.79
5 BRANDON POLLOCK [861]
M 12
HOUSTON
17.82
6 BRANDON AXE [711]
M 11
ANNA
17.99
7 KEEGAN GIBSON [34]
M 10
VERSAILLES
18.69
8 LOGAN HOLLENBACHER
M 9
FAIRLAWN
18.80
9 GARHETT KEENER
M 12
FAIRLAWN
19.31
10 JONAH RESOR [226]
M 12
NEW KNOXVILLE
19.88
11 JOSIAH CONDON [126]
M 12
NEW BREMEN
20.20
12 ISAAC MCDERMOTT [723]
M 12
ANNA
20.47
13 CADEN MARSEE [117]
M 11
NEW BREMEN
20.65
14 JACKSON STEINKE
M 9
BOTKINS
21.86
15 LOGAN AUFDERHAAR
M 9
BOTKINS
22.07
16 LUKE JACOBS [859]
M 9
HOUSTON
22.25
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 KENNEDY ROELL [739]
F 12
LIBERTY CENTER
12.67
2 KIERSTEN FRANKLIN
F 11
LEHMAN CATH.
12.78
3 LINDSEY MAGOTEAUX
F 12
LEHMAN CATH.
12.80
4 LONDON REISS [763]
F 9
ANNA
13.05
5 KAITLYN HARRIS [776]
F 11
ANNA
13.08
6 KELSEY FRANCIS [20]
F 11
VERSAILLES
13.20
7 ADDISON SWEARINGEN
F 9
FAIRLAWN
13.28
8 LEXI MONNIN
F 10
RUSSIA
13.71
9 PEYTON ARMEY [725]
F 10
LIBERTY CENTER
13.72
10 ALLISON MANGEN [16]
F 11
VERSAILLES
13.75
11 EMILY LESSING
F 10
FAIRLAWN
13.91
12 MORGAN KETNER
F 9
MINSTER
13.93
13 REGAN RUSSELL [702]
F 12
PANDORA-GILBOA
13.95
14 RILEY TRENTMAN [104]
F 11
NEW BREMEN
14.04
15 ZOIE LONGBRAKE
F 9
BOTKINS
14.13
16 KYLIE WILLIAMS
F 10
MINSTER
14.16
17 KENIDEE FEAR [217]
F 10
NEW KNOXVILLE
14.26
18 GRACE HOELSCHER
F 10
RUSSIA
14.51
19 SKYLAR DILLER [721]
F 10
PANDORA-GILBOA
14.76
20 LAUREN MANGER
F 9
BOTKINS
15.46
21 MAKAYLA BURCH [809]
F 10
HOUSTON
15.86
22 FAITH MCKEE [810]
F 9
HOUSTON
15.91
23 LAUREN WINGLER [207]
F 9
NEW KNOXVILLE
16.34
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 BRYCE BASINGER
M 12
PANDORA-GILBOA
11.05
2 JUSTIN RICHARDS [722]
M 10
ANNA
11.27
3 BRYAN FALK
M 12
MINSTER
11.34
4 GAVIN BIERY
M 12
PANDORA-GILBOA
11.60
5 PATRICK COVERT [229]
M 12
NEW KNOXVILLE
11.70
6 XAVIER MCELDOWNEY [706]
M 10
ANNA
11.72
7 PHIL TRZASKA
M 12
MINSTER
11.89
7 JAKE GOUBEAUX
M 12
RUSSIA
11.89
9 CARSON ARDEN [10]
M 11
VERSAILLES
11.91
10 LIAM MCKEE [854]
M 12
HOUSTON
11.92
11 MICHAEL BELL
M 10
RUSSIA
12.02
12 BRETT SCHAEFER [107]
M 9
NEW BREMEN
12.16
13 SCOTT PETERSEN
M 12
LEHMAN CATH.
12.25
14 EMMETT PERRY [704]
M 11
LIBERTY CENTER
12.34
15 DAKOTA SHULTZ [716]
M 11
LIBERTY CENTER
12.46
16 GABE THOMPSON [33]
M 11
VERSAILLES
12.49
17 GAVIN SCHRADER [100]
M 10
NEW BREMEN
12.61
18 KEEGAN THORPE
M 9
BOTKINS
12.70
19 ASHTON MCMURRAY [223]
M 10
NEW KNOXVILLE
12.72
20 KARSTEN FRANKLIN
M 11
LEHMAN CATH.
12.84
21 BRADY STEINKE
M 10
BOTKINS
13.09
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
1:50.14
2 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
1:50.96
3 VERSAILLES A
VERSAILLES
1:51.52
4 ANNA A
ANNA
1:53.26
5 MINSTER A
MINSTER
1:54.19
6 NEW KNOXVILLE A
NEW KNOXVILLE
1:55.49
7 FAIRLAWN A
FAIRLAWN
1:55.91
8 PANDORA-GILBOA A
PANDORA-GILBOA
1:59.48
9 BOTKINS A
BOTKINS
2:01.35
10 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
2:01.60
11 RUSSIA A
RUSSIA
2:06.15
12 HOUSTON A
HOUSTON
2:13.88
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ANNA A
ANNA
1:34.98
2 PANDORA-GILBOA A
PANDORA-GILBOA
1:35.89
3 MINSTER A
MINSTER
1:36.15
4 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
1:38.30
5 VERSAILLES A
VERSAILLES
1:38.69
6 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
1:40.04
7 HOUSTON A
HOUSTON
1:40.34
8 BOTKINS A
BOTKINS
1:43.77
9 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
1:45.61
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MARGARET HEMMELGARN
F 9
MINSTER
5:36.39
2 CHANEY CEDARLEAF
F 9
MINSTER
5:44.54
3 MAKAYLA MELLER [744]
F 9
LIBERTY CENTER
5:49.02
4 MEREDITH BARGA [32]
F 9
VERSAILLES
5:51.51
5 TRINITIE WOOLACE [741]
F 12
LIBERTY CENTER
5:52.14
6 CAROLINE WHITLATCH [108]
F 10
NEW BREMEN
5:58.83
7 ELLA HOEHNE
F 11
RUSSIA
6:01.40
8 BETHANY ALTHAUSER [765]
F 11
ANNA
6:03.77
9 BECCA SEGER
F 12
RUSSIA
6:05.09
10 MARIA MANGEN [50]
F 12
VERSAILLES
6:05.19
11 MAKENNA MAURER
F 12
BOTKINS
6:09.68
12 KAYLIE KIPP [778]
F 11
ANNA
6:14.28
13 MALANIE MAURER
F 9
BOTKINS
6:21.47
14 AVA KNOUFF [819]
F 11
HOUSTON
6:33.74
15 MOLLY DUES [100]
F 10
NEW BREMEN
6:39.57
16 AZRAEL HILL
F 10
LEHMAN CATH.
6:45.76
17 AVERY TRAXLER [706]
F 9
PANDORA-GILBOA
7:34.31
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HAYDEN SCHMIDT [703]
M 11
ANNA
4:41.72
2 ALEX ALBERS
M 11
MINSTER
4:43.32
3 ALAN FULLENKAMP
M 12
BOTKINS
4:54.25
4 JOSH NIEKAMP
M 12
MINSTER
4:56.17
5 HUNTER MOWERY [851]
M 11
HOUSTON
4:57.57
6 KEATON SCHNIPPEL
M 10
BOTKINS
4:58.69
7 WES VONDENHUEVEL [865]
M 9
HOUSTON
5:04.63
8 ZACH ASHMAN [111]
M 11
NEW BREMEN
5:05.93
9 JONATHAN BELL
M 12
RUSSIA
5:12.22
10 NOAH DEEREN [710]
M 10
ANNA
5:13.02
11 DYLAN BAMBAUER [120]
M 10
NEW BREMEN
5:15.84
12 MATTHEW CROMWELL [29]
M 12
VERSAILLES
5:24.93
13 DYLAN RIFFELL [13]
M 9
VERSAILLES
5:24.95
14 KENNY MILES [708]
M 11
LIBERTY CENTER
5:26.73
15 CALEB PUTMAN [214]
M 9
NEW KNOXVILLE
5:43.71
16 XANDER MYERS [714]
M 9
LIBERTY CENTER
5:45.20
17 DEREK MAAG [718]
M 10
PANDORA-GILBOA
6:03.27
17 BEN BRANNON [712]
M 9
PANDORA-GILBOA
6:03.27
19 GAGE ROSENBECK
M 9
RUSSIA
7:21.95
19 MATTHEW GALBREATH
M 9
LEHMAN CATH.
7:21.95
21 ANDREW WISEMAN
M 12
LEHMAN CATH.
7:48.57
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
52.68
2 ANNA A
ANNA
52.93
3 VERSAILLES A
VERSAILLES
53.80
4 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
53.82
5 MINSTER A
MINSTER
54.34
6 NEW KNOXVILLE A
NEW KNOXVILLE
56.07
7 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
56.67
8 RUSSIA A
RUSSIA
57.79
9 PANDORA-GILBOA A
PANDORA-GILBOA
57.87
10 BOTKINS A
BOTKINS
1:01.86
11 HOUSTON A
HOUSTON
1:04.25
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 ANNA A
ANNA
46.20
2 MINSTER A
MINSTER
46.59
3 VERSAILLES A
VERSAILLES
47.10
4 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
47.84
5 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
48.95
6 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
49.76
7 NEW KNOXVILLE A
NEW KNOXVILLE
50.72
8 HOUSTON A
HOUSTON
50.79
9 RUSSIA A
RUSSIA
53.92
10 PANDORA-GILBOA A
PANDORA-GILBOA
54.04
11 BOTKINS A
BOTKINS
54.64
Event 13 GIRLS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LEXI MAGOTO [36]
F 10
VERSAILLES
1:00.80
2 TAYLOR ROTH
F 10
MINSTER
1:02.38
3 ELLE MOHLER [732]
F 9
LIBERTY CENTER
1:02.80
4 HALEY MOHLER [715]
F 10
LIBERTY CENTER
1:04.52
5 JENNA WOLTERS [777]
F 9
ANNA
1:05.18
6 JULIANNA CLAYTON
F 9
FAIRLAWN
1:05.28
7 SOPHIE FRANCIS
F 11
RUSSIA
1:05.77
8 ASHLEY JONES [12]
F 11
VERSAILLES
1:05.80
9 LEXI MONNIN
F 10
RUSSIA
1:06.51
10 TAELOR MILLER
F 11
PANDORA-GILBOA
1:06.97
11 CHLOE BAUGHMAN [772]
F 11
ANNA
1:08.15
12 MARA OLEARY
F 9
LEHMAN CATH.
1:09.83
13 LONNA HEATH
F 11
FAIRLAWN
1:11.25
14 LEXI NIEMEYER
F 10
MINSTER
1:11.28
15 JOELLE DELISLE [222]
F 11
NEW KNOXVILLE
1:12.19
16 MARA BRACKMAN [110]
F 11
NEW BREMEN
1:13.07
17 KELSIE BURMEISTER
F 12
BOTKINS
1:13.66
18 ARICA JUTTE
F 12
BOTKINS
1:14.85
19 ELLA RESOR [210]
F 9
NEW KNOXVILLE
1:15.20
20 MAGGIE SCHMIESING
F 9
LEHMAN CATH.
1:15.65
21 OLIVIA SCHWARTZ [178]
F 10
NEW BREMEN
1:16.25
22 EMILY BUTTE [703]
F 10
PANDORA-GILBOA
1:17.48
Event 14 BOYS 400m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 BRYAN FALK
M 12
MINSTER
51.80
2 JACK OSBORNE [19]
M 11
VERSAILLES
51.92
3 BRADY HOELSCHER
M 12
MINSTER
53.32
4 RILEY CHAPA [724]
M 10
LIBERTY CENTER
53.37
5 RYAN SUBLER [31]
M 12
VERSAILLES
54.52
6 CARTER BEAM [717]
M 12
ANNA
55.01
7 JAKE GOUBEAUX
M 12
RUSSIA
55.15
8 ETHAN DAVIS [847]
M 10
HOUSTON
55.25
9 BRADEN SUCHLAND [102]
M 11
NEW BREMEN
55.77
10 MICHAEL BELL
M 10
RUSSIA
56.07
11 LEVI BARTHAUER
M 10
FAIRLAWN
56.40
12 LUCAS SMITH [702]
M 11
ANNA
56.94
13 AUSTIN ROGERS
M 10
BOTKINS
59.06
14 ROBERT POEPPELMAN
M 12
BOTKINS
59.68
15 AIDAN MORRIS [711]
M 9
PANDORA-GILBOA
1:00.43
16 JEREMY DOTY [228]
M 12
NEW KNOXVILLE
1:02.35
17 TROY HOMAN [118]
M 10
NEW BREMEN
1:03.65
18 WYATT RUSSELL [723]
M 9
PANDORA-GILBOA
1:04.35
19 GUS SCHMIESING
M 9
LEHMAN CATH.
1:04.93
20 JOSH FLEDDERJOHANN [230]
M 10
NEW KNOXVILLE
1:07.65
21 HAYDEN MOWERY [856]
M 10
HOUSTON
1:09.10
22 ISACK SMITH
M 9
FAIRLAWN
1:13.76
Event 15 GIRLS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LONDON REISS [763]
F 9
ANNA
47.05
2 JENNA HEUKER
F 12
MINSTER
49.40
3 SOPHIE LONG [727]
F 12
LIBERTY CENTER
51.52
4 JILL GREVE
F 12
BOTKINS
51.70
5 ELLA MONNIN
F 11
LEHMAN CATH.
53.33
6 KATE MOHLER [705]
F 11
LIBERTY CENTER
53.35
7 CASSIE BOMHOLT [45]
F 9
VERSAILLES
55.16
8 KATIE MCCLURG
F 10
MINSTER
55.29
9 NATALIE DIRSKEN [39]
F 12
VERSAILLES
57.56
10 AVERY NORTH
F 9
FAIRLAWN
57.57
11 SAMANTHA BELL
F 9
RUSSIA
59.13
12 ELLIE HENMAN
F 9
FAIRLAWN
1:02.68
13 JILLIAN WOODRUFF
F 11
BOTKINS
1:07.50
14 LAUREN BORCHERS
F 11
RUSSIA
1:07.73
15 KATRINA MEIRING [808]
F 11
HOUSTON
1:17.46
Event 16 BOYS 300m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ETHAN KITCHEN [720]
M 12
ANNA
42.79
2 OWEN LONG [701]
M 11
LIBERTY CENTER
43.01
3 SAMUEL BURKHOLDER
M 12
PANDORA-GILBOA
44.44
4 BRANDON POLLOCK [861]
M 12
HOUSTON
44.89
5 GARHETT KEENER
M 12
FAIRLAWN
45.63
6 COLTON REESE [43]
M 10
VERSAILLES
46.51
7 JACOB HEUKER
M 12
MINSTER
47.01
8 ISAAC MCDERMOTT [723]
M 12
ANNA
47.08
9 JOSIAH CONDON [126]
M 12
NEW BREMEN
47.48
10 KEEGAN GIBSON [34]
M 10
VERSAILLES
48.54
11 LOGAN HOLLENBACHER
M 9
FAIRLAWN
49.12
12 ZACH WESTERHEIDE
M 9
MINSTER
49.89
13 JONAH RESOR [226]
M 12
NEW KNOXVILLE
50.92
14 CADEN MARSEE [117]
M 11
NEW BREMEN
50.95
15 LOGAN AUFDERHAAR
M 9
BOTKINS
53.44
16 JACKSON STEINKE
M 9
BOTKINS
54.99
17 LUKE JACOBS [859]
M 9
HOUSTON
1:00.63
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GRACIE MILLER [731]
F 9
LIBERTY CENTER
2:31.01
2 MASON POHL
F 12
MINSTER
2:31.41
3 CAMEO CEDARLEAF
F 10
MINSTER
2:31.63
4 EMMA KOENIG
F 12
BOTKINS
2:34.10
5 CASSIE ELIEFF
F 10
LIBERTY CENTER
2:34.45
6 EVA DEXTER
F 9
LEHMAN CATH.
2:35.56
7 TAELOR MILLER
F 11
PANDORA-GILBOA
2:37.14
8 BECCA SEGER
F 12
RUSSIA
2:37.49
9 MARIA MANGEN [50]
F 12
VERSAILLES
2:39.96
10 GRACE BENSMAN [750]
F 10
ANNA
2:43.69
11 ELLA HOEHNE
F 11
RUSSIA
2:46.09
12 BREANN REAMAN [773]
F 11
ANNA
2:46.31
13 CAROLINE LEFFEL [219]
F 11
NEW KNOXVILLE
2:48.70
14 ALYSSA MEYER [33]
F 10
VERSAILLES
2:49.55
15 COLLEEN OLEARY
F 11
LEHMAN CATH.
2:49.56
16 JOCELYN MCDONALD
F 10
FAIRLAWN
2:53.95
17 OLIVIA SHANEYFELT [710]
F 10
PANDORA-GILBOA
2:54.00
18 LILY LENNARTZ [103]
F 11
NEW BREMEN
2:57.16
19 AVA EGBERT
F 9
BOTKINS
2:58.26
20 ANNIE JIANG [176]
F 10
NEW BREMEN
3:05.83
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ALEX ALBERS
M 11
MINSTER
2:03.79
2 MATHEW DROESCH
M 12
MINSTER
2:10.96
3 CARTER PLEIMAN
M 10
BOTKINS
2:14.98
4 NOAH SHIMP [23]
M 10
VERSAILLES
2:16.32
5 WILL HUFFMAN [707]
M 11
PANDORA-GILBOA
2:16.82
6 NICK FRY [712]
M 12
ANNA
2:17.62
7 PARKER SCHNIPPEL
M 9
BOTKINS
2:18.30
8 WES VONDENHUEVEL [865]
M 9
HOUSTON
2:18.57
9 PATRICK BERNHOLD [125]
M 10
NEW BREMEN
2:18.65
10 NICK MINNECI
M 11
LEHMAN CATH.
2:20.90
11 JARRETT PETITJEAN [44]
M 12
VERSAILLES
2:22.79
12 MATT ORR [751]
M 10
LIBERTY CENTER
2:23.46
13 COLLIN FRILLING [727]
M 11
ANNA
2:23.69
14 JARET SCHERER
M 9
FAIRLAWN
2:27.31
15 CODY MINNICH [703]
M 10
LIBERTY CENTER
2:28.19
16 HEZEKIAH BEZY
M 10
LEHMAN CATH.
2:28.68
17 COLE POWERS [124]
M 10
NEW BREMEN
2:32.27
18 TREY VOGLER [845]
M 10
HOUSTON
2:32.32
19 ANDREW SUTER [701]
M 9
PANDORA-GILBOA
2:38.37
20 CALEB PUTMAN [214]
M 9
NEW KNOXVILLE
2:40.21
21 DEVON NORTH
M 12
FAIRLAWN
2:59.01
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 KIERSTEN FRANKLIN
F 11
LEHMAN CATH.
26.22
2 KENNEDY ROELL [739]
F 12
LIBERTY CENTER
26.24
3 LOLA THOMPSON [206]
F 12
NEW KNOXVILLE
26.61
4 TAYLOR ROTH
F 10
MINSTER
27.23
5 LONDON REISS [763]
F 9
ANNA
27.37
6 SOPHIE FRANCIS
F 11
RUSSIA
27.60
7 LEXI MAGOTO [36]
F 10
VERSAILLES
27.64
8 ALI MORAN [29]
F 12
VERSAILLES
27.66
8 KAITLYN HARRIS [776]
F 11
ANNA
27.66
10 PEYTON ARMEY [725]
F 10
LIBERTY CENTER
27.96
11 ABI POWERS [113]
F 10
NEW BREMEN
28.24
12 ANNA LARGER
F 9
MINSTER
28.40
13 LEXI MONNIN
F 10
RUSSIA
28.78
14 ZOIE LONGBRAKE
F 9
BOTKINS
29.76
15 ELAINE ROBY [213]
F 12
NEW KNOXVILLE
30.23
16 KENDALL FRANKLIN
F 9
LEHMAN CATH.
30.53
17 KENNEDI DOSECK
F 10
BOTKINS
30.56
18 MADISON KINSINGER [715]
F 9
PANDORA-GILBOA
30.61
19 AUDRA BASINGER [707]
F 10
PANDORA-GILBOA
30.88
20 BROOKLYN KREMER [106]
F 10
NEW BREMEN
31.90
21 ADDY FROHNE [802]
F 10
HOUSTON
32.28
22 FAITH MCKEE [810]
F 9
HOUSTON
33.58
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 BRYCE BASINGER
M 12
PANDORA-GILBOA
22.99
2 JUSTIN RICHARDS [722]
M 10
ANNA
23.55
3 JACK OSBORNE [19]
M 11
VERSAILLES
23.75
4 PATRICK COVERT [229]
M 12
NEW KNOXVILLE
23.82
5 GAVIN BIERY
M 12
PANDORA-GILBOA
24.10
6 MICHAEL BELL
M 10
RUSSIA
24.34
7 CARSON ARDEN [10]
M 11
VERSAILLES
24.36
8 LIAM MCKEE [854]
M 12
HOUSTON
24.39
9 PHIL TRZASKA
M 12
MINSTER
24.42
10 ETHAN DAVIS [847]
M 10
HOUSTON
24.44
11 RYAN POEPPELMAN [723]
M 12
ANNA
24.59
12 BRADEN SUCHLAND [102]
M 11
NEW BREMEN
24.81
13 JOSIAH JOHNSON [725]
M 10
LIBERTY CENTER
25.12
14 DYLAN TOPP
M 11
BOTKINS
25.22
15 KEEGAN THORPE
M 9
BOTKINS
25.47
16 LUKE DAVIDSON [112]
M 12
NEW BREMEN
25.63
17 ASHTON MCMURRAY [223]
M 10
NEW KNOXVILLE
25.72
18 DAKOTA SHULTZ [716]
M 11
LIBERTY CENTER
25.89
19 KARSTEN FRANKLIN
M 11
LEHMAN CATH.
25.99
20 JACOB HAWROT
M 11
LEHMAN CATH.
26.56
21 AMBROSE CORDONNIER
M 11
RUSSIA
28.36
Event 21 GIRLS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ELLA BOATE
F 12
MINSTER
11:50.71
2 BRITTANY ARNOLD
F 9
BOTKINS
12:01.85
3 HOPE OELKRUG [711]
F 11
LIBERTY CENTER
12:08.41
4 SYDNEY MILLER [728]
F 12
LIBERTY CENTER
12:37.50
5 CHLOE HOMAN [122]
F 9
NEW BREMEN
12:57.62
6 BETHANY ALTHAUSER [765]
F 11
ANNA
13:14.74
7 CARLY GRAVES [17]
F 9
VERSAILLES
13:43.37
8 LAUREN MENKE [18]
F 12
VERSAILLES
13:49.73
9 MYLA COX
F 11
FAIRLAWN
13:57.79
10 ALAINA JUTTE
F 10
BOTKINS
14:12.20
11 HOPE BIXLER [775]
F 11
ANNA
14:43.75
12 MAGDALENE BEZY
F 11
LEHMAN CATH.
16:24.03
13 LYDIA HECKMAN [107]
F 11
NEW BREMEN
17:04.97
Event 22 BOYS 3200m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HAYDEN SCHMIDT [703]
M 11
ANNA
10:13.03
2 NATHANIEL ELIEFF [729]
M 12
LIBERTY CENTER
10:21.00
3 JACK GRIESHOP
M 9
MINSTER
11:00.00
4 HUNTER MOWERY [851]
M 11
HOUSTON
11:10.00
5 DONOVAN BROWN
M 12
BOTKINS
11:15.00
6 JONATHAN BELL
M 12
RUSSIA
11:21.00
7 RYAN HALPIN
M 9
MINSTER
11:21.50
8 GRANT FLORA
M 9
BOTKINS
11:22.00
9 DEREK DULLE [712]
M 10
LIBERTY CENTER
11:35.00
10 ZACH WIEDEMAN [104]
M 9
NEW BREMEN
11:41.00
11 MARK MOLONEY
M 11
LEHMAN CATH.
11:48.00
12 MATTHEW CROMWELL [29]
M 12
VERSAILLES
12:00.00
13 GAVIN SPRAGG [138]
M 10
NEW BREMEN
12:33.00
14 RYAN NOLL [701]
M 10
ANNA
12:43.00
15 GRANT BEASLEY [17]
M 10
VERSAILLES
13:03.00
16 COLE CRIM [869]
M 11
HOUSTON
13:12.00
17 GAGE ROSENBECK
M 9
RUSSIA
13:38.00
18 ZACHARY NELMS [709]
M 11
PANDORA-GILBOA
14:42.00
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
4:17.86
2 MINSTER A
MINSTER
4:23.14
3 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
4:27.81
4 FAIRLAWN A
FAIRLAWN
4:28.61
5 VERSAILLES A
VERSAILLES
4:29.74
6 ANNA A
ANNA
4:32.08
7 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
4:37.68
8 BOTKINS A
BOTKINS
4:41.25
9 PANDORA-GILBOA A
PANDORA-GILBOA
4:46.94
10 NEW KNOXVILLE A
NEW KNOXVILLE
4:50.16
11 RUSSIA A
RUSSIA
5:00.69
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 MINSTER A
MINSTER
3:41.28
2 ANNA A
ANNA
3:46.18
3 BOTKINS A
BOTKINS
3:49.72
4 VERSAILLES A
VERSAILLES
3:52.92
5 NEW BREMEN A
NEW BREMEN
3:54.23
6 LIBERTY CENTER A
LIBERTY CENTER
3:54.89
7 RUSSIA A
RUSSIA
3:59.55
8 HOUSTON A
HOUSTON
4:05.92
9 LEHMAN CATH. A
LEHMAN CATH.
4:11.00
10 PANDORA-GILBOA A
PANDORA-GILBOA
4:27.00
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 3 JOHNSON
F 11
BOTKINS
112'06.00"
2 LENNA ROWLAND [784]
F 11
ANNA
110'04.00"
3 DANA PRENGER
F 12
MINSTER
102'09.00"
4 EMILI CRAMER [754]
F 10
LIBERTY CENTER
95'00.00"
5 MOLLY RIOCH [783]
F 11
ANNA
94'10.00"
6 EMMA RECKNER [753]
F 11
LIBERTY CENTER
93'08.00"
7 MEGAN KRIEG [177]
F 12
NEW BREMEN
91'01.00"
8 BELLE BRAUTIGAM
F 11
FAIRLAWN
88'06.00"
9 MADISON HOVEST [712]
F 12
PANDORA-GILBOA
83'05.00"
10 SYMONE WOODRUFF
F 11
BOTKINS
80'10.00"
11 TORI TYO [74]
F 9
VERSAILLES
77'11.00"
12 KIERSTYN OBERDORF [825]
F 12
HOUSTON
75'01.00"
13 DARCY MAXSON
F 10
FAIRLAWN
73'00.00"
14 ALLISON TOPP [216]
F 10
NEW KNOXVILLE
72'11.00"
15 KYLIE WILLIAMS
F 10
MINSTER
71'09.00"
16 HALEY MANGEN [70]
F 12
VERSAILLES
70'07.00"
17 GABI HECKMAN [114]
F 11
NEW BREMEN
70'00.00"
18 ELLA HOEHNE
F 11
RUSSIA
69'11.00"
19 HANNAH DOTY [724]
F 10
PANDORA-GILBOA
64'00.00"
20 BROOKLYN KLOSTERMAN
F 9
RUSSIA
62'08.00"
21 ELISABETH BAENDE [227]
F 12
NEW KNOXVILLE
58'06.00"
22 MARIAH MARTIN [817]
F 10
HOUSTON
48'07.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 TARAN TYO [59]
M 11
VERSAILLES
153'06.00"
2 JUSTIN SHUGA
M 12
BOTKINS
129'04.00"
3 ETHAN FUNK [878]
M 11
HOUSTON
128'02.00"
4 NICHOLAS SPARKS
M 12
MINSTER
118'10.00"
5 TRISTAN MCDANIEL
M 11
MINSTER
116'06.00"
6 BRAYDEN KEIHL [52]
M 11
VERSAILLES
116'00.00"
7 GAVIN BIERY
M 12
PANDORA-GILBOA
112'03.00"
8 EVAN CRAMER [752]
M 12
LIBERTY CENTER
107'09.00"
9 A.J. ARLING [719]
M 12
ANNA
107'08.00"
10 ASHTON PIPER
M 12
FAIRLAWN
106'06.00"
11 MATT ORR [751]
M 10
LIBERTY CENTER
100'06.00"
12 MICHAEL MCFARLAND
M 11
LEHMAN CATH.
100'05.00"
13 GARRETT GREVE
M 12
BOTKINS
99'01.00"
14 JAY WATERMAN [231]
M 9
NEW KNOXVILLE
97'00.00"
15 CARSON MEYER [710]
M 9
PANDORA-GILBOA
94'07.00"
16 JONATHON RODRIQUEZ [150]
M 9
NEW BREMEN
92'01.00"
17 KURTIS HOBBS
M 11
FAIRLAWN
88'08.00"
18 WILL FORD
M 9
LEHMAN CATH.
87'03.00"
19 CODY SELANDERS [880]
M 12
HOUSTON
86'01.00"
20 JONAH RESOR [226]
M 12
NEW KNOXVILLE
77'00.00"
21 WYATT ROBEYZACHARIAH
M 9
RUSSIA
62'06.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ELLI ROETGERMAN [117]
F 12
NEW BREMEN
04'10.00"
1 ASHLEY BERTKE [780]
F 11
ANNA
04'10.00"
3 SOPHIE FRANCIS
F 11
RUSSIA
04'08.00"
3 KENNEDI DOSECK
F 10
BOTKINS
04'08.00"
3 JENNA WOLTERS [777]
F 9
ANNA
04'08.00"
3 KAYLA LAMM
F 9
MINSTER
04'08.00"
3 MELISA WATERMAN [209]
F 11
NEW KNOXVILLE
04'08.00"
8 DARIA LEE
F 9
LEHMAN CATH.
04'06.00"
8 AVA SHARP
F 12
MINSTER
04'06.00"
8 MACKENZIE WATERMAN [177]
F 10
NEW BREMEN
04'06.00"
8 JADEN KOHLI [709]
F 11
PANDORA-GILBOA
04'06.00"
12 HAILEY PORTER [28]
F 10
VERSAILLES
04'04.00"
12 CASSIE BOMHOLT [45]
F 9
VERSAILLES
04'04.00"
12 EMERSYN GERKEN [724]
F 9
LIBERTY CENTER
04'04.00"
15 CHLOE PAX
F 9
BOTKINS
04'02.00"
16 MALLORY STARK [717]
F 10
LIBERTY CENTER
04'00.00"
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 TREY PATTERSON [711]
M 12
LIBERTY CENTER
05'08.00"
1 GARHETT KEENER
M 12
FAIRLAWN
05'08.00"
1 BEN KOVACS [725]
M 12
ANNA
05'08.00"
4 RYLAND DYRNESS
M 12
NEW KNOXVILLE
05'06.00"
4 SKYLAR PIPER
M 12
FAIRLAWN
5'06.00"
6 DREW BARHORST [726]
M 10
ANNA
05'04.00"
6 NATHAN WEBB
M 11
MINSTER
05'04.00"
8 JACK DIETZ
M 11
BOTKINS
05'02.00"
8 DYLAN TOPP
M 11
BOTKINS
05'02.00"
8 COLTON REESE [43]
M 10
VERSAILLES
05'02.00"
8 IAN ARNOLD [862]
M 10
HOUSTON
05'02.00"
12 COLTON CHAMBERS [727]
M 9
LIBERTY CENTER
05'00.00"
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 SOPHIE FRANCIS
F 11
RUSSIA
15'00.25"
2 KATE GRIESDORN [10]
F 12
VERSAILLES
14'08.00"
2 LAURYN WOLTERS [771]
F 11
ANNA
14'08.00"
4 AVA SHARP
F 12
MINSTER
14'05.75"
5 ASHLEY BERTKE [780]
F 11
ANNA
14'05.00"
6 KAYLA LAMM
F 9
MINSTER
14'04.50"
7 ASHLEY JONES [12]
F 11
VERSAILLES
14'04.25"
7 LINDSEY MAGOTEAUX
F 12
LEHMAN CATH.
14'04.25"
9 MEGAN RHINEHART [105]
F 10
NEW BREMEN
14'03.25"
10 RILEY TRENTMAN [104]
F 11
NEW BREMEN
13'11.25"
11 REGAN RUSSELL [702]
F 12
PANDORA-GILBOA
13'09.50"
12 CAROLINE WESNER
F 10
LEHMAN CATH.
13'07.00"
13 BECCA SEGER
F 12
RUSSIA
13'05.50"
14 AUDRA BASINGER [707]
F 10
PANDORA-GILBOA
13'03.25"
15 AUBRIE HARROD
F 12
BOTKINS
13'01.00"
16 LILAH KRUEGER [734]
F 9
LIBERTY CENTER
12'07.50"
16 KEIRSTEN MAAS [735]
F 9
LIBERTY CENTER
12'07.50"
18 LIBERTY MENKE [205]
F 12
NEW KNOXVILLE
11'11.50"
19 EMILY LESSING
F 10
FAIRLAWN
11'10.75"
20 CHLOE PAX
F 9
BOTKINS
11'07.50"
21 JULIA HUELSKAMP
F 9
FAIRLAWN
11'06.50"
22 MAKAYLA BURCH [809]
F 10
HOUSTON
11'02.25"
23 KATRINA MEIRING [808]
F 11
HOUSTON
08'08.25"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 BRYCE BASINGER
M 12
PANDORA-GILBOA
19'11.00"
2 JUSTIN RICHARDS [722]
M 10
ANNA
19'01.00"
3 RILEY CHAPA [724]
M 10
LIBERTY CENTER
18'09.75"
4 JACK OSBORNE [19]
M 11
VERSAILLES
18'03.50"
5 IAN ARNOLD [862]
M 10
HOUSTON
17'04.75"
6 BRANDON AXE [711]
M 11
ANNA
17'02.75"
7 JOSIAH CONDON [126]
M 12
NEW BREMEN
17'01.00"
8 TROY JONES [8]
M 12
VERSAILLES
16'11.50"
9 JACK DIETZ
M 11
BOTKINS
16'10.25"
10 WILL HUFFMAN [707]
M 11
PANDORA-GILBOA
16'09.00"
11 CONNER ALBERS
M 12
MINSTER
16'08.00"
12 BRECKEN GARRETSON [707]
M 12
LIBERTY CENTER
16'06.50"
13 GAVIN SCHRADER [100]
M 10
NEW BREMEN
16'06.00"
14 JACK KOHNE
M 11
MINSTER
16'04.50"
15 ETHAN DAVIS [847]
M 10
HOUSTON
16'04.25"
16 JOSH FLEDDERJOHANN [230]
M 10
NEW KNOXVILLE
16'02.75"
17 JEREMY DOTY [228]
M 12
NEW KNOXVILLE
15'03.75"
18 JACOB HAWROT
M 11
LEHMAN CATH.
14'04.50"
19 EMERSON KOENIG
M 10
BOTKINS
14'04.25"
20 AMBROSE CORDONNIER
M 11
RUSSIA
11'11.25"
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 DANA PRENGER
F 12
MINSTER
36'00.00"
2 3 JOHNSON
F 11
BOTKINS
34'04.75"
3 ALYSSA GIESIGE [752]
F 10
LIBERTY CENTER
31'11.00"
4 SYDNEY KLOSTERMAN [770]
F 10
ANNA
31'10.00"
5 CHLOE BORNHHORST [130]
F 11
NEW BREMEN
31'09.25"
6 SAMANTHA GRABER [765]
F 12
LIBERTY CENTER
30'02.00"
7 MADISON HOVEST [712]
F 12
PANDORA-GILBOA
29'11.75"
8 ELIZABETH GARMAN [142]
F 9
NEW BREMEN
29'10.50"
9 BELLE BRAUTIGAM
F 11
FAIRLAWN
29'07.50"
10 TORI TYO [74]
F 9
VERSAILLES
29'04.25"
11 CAMRYN EDWARDS [740]
F 9
ANNA
29'04.00"
12 ALLISON TOPP [216]
F 10
NEW KNOXVILLE
29'01.50"
13 AVA SHARP
F 12
MINSTER
28'01.50"
14 HALEY MANGEN [70]
F 12
VERSAILLES
27'11.50"
15 ELISABETH BAENDE [227]
F 12
NEW KNOXVILLE
27'08.75"
16 KEIREN THORPE [839]
F 9
HOUSTON
27'05.00"
17 SYMONE WOODRUFF
F 11
BOTKINS
27'00.25"
18 VAEGUS GALLIMORE
F 11
FAIRLAWN
26'10.75"
19 KIERSTYN OBERDORF [825]
F 12
HOUSTON
26'07.00"
20 HANNAH DOTY [724]
F 10
PANDORA-GILBOA
25'02.00"
21 BROOKLYN KLOSTERMAN
F 9
RUSSIA
23'01.50"
22 ALEX GAERKE
F 9
RUSSIA
20'02.50"
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 TARAN TYO [59]
M 11
VERSAILLES
51'06.50"
2 BRAYDEN KEIHL [52]
M 11
VERSAILLES
51'04.25"
3 JUSTIN SHUGA
M 12
BOTKINS
49'01.00"
4 ALEX FRIMEL
M 11
MINSTER
46'00.50"
5 JOSH KEMPFER
M 12
FAIRLAWN
43'01.25"
6 TRISTAN MCDANIEL
M 11
MINSTER
42'06.75"
7 OWEN BOX [756]
M 10
LIBERTY CENTER
41'11.25"
8 EVAN CRAMER [752]
M 12
LIBERTY CENTER
41'09.00"
9 ELI WILLSON [728]
M 11
ANNA
41'05.50"
10 ANDREW MILLHOUSE [735]
M 12
ANNA
41'03.00"
11 MASON KUCK [141]
M 11
NEW BREMEN
40'10.75"
12 ASHTON PIPER
M 12
FAIRLAWN
38'09.50"
13 GARRETT GREVE
M 12
BOTKINS
38'05.75"
14 CODY SELANDERS [880]
M 12
HOUSTON
37'04.00"
15 ETHAN FUNK [878]
M 11
HOUSTON
35'06.75"
16 MICHAEL MCFARLAND
M 11
LEHMAN CATH.
34'08.00"
17 JONATHON RODRIQUEZ [150]
M 9
NEW BREMEN
33'07.50"
18 JAY WATERMAN [231]
M 9
NEW KNOXVILLE
31'05.50"
19 SETH TADENA [730]
M 11
PANDORA-GILBOA
29'04.25"
20 WILL FORD
M 9
LEHMAN CATH.
27'02.00"
21 WYATT ROBEYZACHARIAH
M 9
RUSSIA
24'08.00"
22 ELIJAH STEINKE [225]
M 10
NEW KNOXVILLE
23'06.00"
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 HEIDI STAMMEN [24]
F 9
VERSAILLES
09'06.00"
2 BAILEY POHLMAN
F 11
RUSSIA
08'06.00"
2 SOPHIE LONG [727]
F 12
LIBERTY CENTER
08'06.00"
2 MARIAH BOOHER [814]
F 12
HOUSTON
08'06.00"
5 CAMEO CEDARLEAF
F 10
MINSTER
08'00.00"
6 KAYLI MCCLENNEN
F 10
RUSSIA
07'06.00"
6 ASHLYN HOMAN
F 9
MINSTER
07'06.00"
6 CALLA OELKRUG [738]
F 10
LIBERTY CENTER
07'06.00"
6 AIVA MILLER [43]
F 11
VERSAILLES
07'06.00"
10 BROOKLYN KREMER [106]
F 10
NEW BREMEN
07'00.00"
10 BREELYN BERNER [762]
F 11
ANNA
07'00.00"
12 ABBY GEORGE [767]
F 9
ANNA
06'06.00"
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 BRECKEN GARRETSON [707]
M 12
LIBERTY CENTER
12'00.00"
2 ANDREW SUTER [701]
M 9
PANDORA-GILBOA
11'00.00"
2 EVAN DORSTEN
M 12
MINSTER
11'00.00"
4 RUSSELL HEID
M 11
MINSTER
10'06.00"
5 EMMETT PERRY [704]
M 11
LIBERTY CENTER
10'00.00"
6 TROY JONES [8]
M 12
VERSAILLES
09'06.00"
7 DEREK MAAG [718]
M 10
PANDORA-GILBOA
09'00.00"
7 JACKSON STEINKE
M 9
BOTKINS
09'00.00"
9 CALE TANGEMAN [101]
M 9
NEW BREMEN
08'06.00"
9 ISAAC KLINKER [796]
M 10
ANNA
08'06.00"
11 CADEN MARSEE [117]
M 11
NEW BREMEN
08'00.00"
11 BRAYDEN KAUFFMANN [719]
M 10
ANNA
08'00.00"
13 ETHAN WEBER [41]
M 9
VERSAILLES
07'00.00"